OnlyEco Čistič koupelen (recenze)

OnlyEco Čistič koupelen

Co se týká úklidu a čistoty koupelny, jsem náročný zákazník. Žijeme v oblasti s velice tvrdou vodou, což obnáší drhnutí bílých kapek zaschlé vody všude tam, kam se voda dostane. Ocet, silný a osvědčený bojovník proti vodnímu kameni a tvrdé vodě, je u nás bohužel nepoužitelný, jelikož bydlíme v bytě s koupelnou bez oken. Octové aroma se tedy nedá přirozeně odvětrat a drží se v koupelně několik dní, mezi kterými přichází čas dalšího úklidu a mytí – v praxi to znamená, že než stačí aroma octu odeznít, je potřeba jej aplikovat znovu. Proto jsem ráda za každý přípravek, který je šetrný k přírodě a nemilosrdný k vodnímu kameni. Splnil tato kritéria Čistič koupelen od firmy OnlyEco?

Proč zrovna Čistič koupelen OnlyEco?

Tento čistič koupelen je přírodní produkt s obsahem oleje z citronové kůry a je byla mu udělena certifikace od EcoCert – Natural Detergent. Je určen pro čištění koupelnových povrchů, jako jsou vany, umyvadla, kachličky, ale i zrcadla.

OnlyEco o vlastnostech produktu uvádí:

  • účinné odstranění nečistot
  • efekt proti zamlžování zrcadel
  • antibakteriální účinek
  • nulová přítomnost chemických látek

Pěna s jemnou vůní čistoty

Na první použití tohoto čističe jsem se těšila, byla jsem zvědavá, jak úklid s tímto pomocníkem půjde. Postupovala jsem dle uvedeného návodu – nastříkala jsem čistič na daný povrch, chvilku nechala působit a dala se do čištění. Přípravek je aplikován ve formě husté pěny, díky čemuž nedochází k rychlému stečení po svislém povrchu – to je velmi praktické při použití na zrcadla, kachličky či dveře sprchového koutu. Vůně pěny je jemná a příjemná, přesně takto bych popsala „vůni čistoty v harmonii s přírodou“.

Bohužel při aplikaci jsem narazila také na první a jedinou slabinu – pumpička je velice pevná, vlivem čehož ji nejde stisknout jen částečně pro aplikaci menšího množství. Zkrátka, i když je zapotřebí pěny jen malinko, dávkovač dá plné množství, což je podle mě zbytečné. Nicméně tady můj výčet zjištěných nedostatků končí.

Lesklá koupelna bez leštění

S čištěním umyvadla, baterií, kachliček a zrcadel, si přípravek poradil s přehledem. Stačilo jej nechat pár sekund působit, poté povrch jemně a bez nutnosti tlačení na houbičku umýt a bylo čisto. A dokonce nejen čisto. Překvapil mě nepřehlédnutelný lesk, který se objevil bez záměrného leštění. Opakovaně jsem pak zaznamela, že lesk vydrží o něco déle než při použití jiných přípravků.

Těžší zkouška pro tento Čistič koupelen přišla v podobě usazenin vodního kamene. V mém případě se jedná o dávkovač mýdla a dveře sprchového koutu – v obou případech šlo o usazeniny vzniklé za dobu pěti dnů od předešlého čištění. V případě dávkovače na mýdlo jsem usazeniny snadno očistila, avšak v místě pumpičky, kde se vodní kámen drží nejvíce, to bylo o něco náročnější – bylo potřeba usazeniny s trochou síly seškrábat, ale v porovnání s jinými přípravky, které k čištění koupelny používám, byl tento proces rychlejší.

onlyeco - před a po použití

Účinnější než ocet?

S podobným výsledkem tento přípravek obstál také na dveřích sprchovacího koutu – zde ho bylo potřeba však nechat déle působit. Jakmile jsem mu dopřála delší čas působení, hravě vyčistil kapky zaschlé tvrdé vody. Samozřejmě je potřeba povrch pečlivě mechanicky očistit, avšak na rozdíl od jiných přípravků, se čištění tentokrát obešlo bez úmorného drhnutí. V tomto případě jsem také zaznamenala mnohem menší nutnost drhnutí povrchu než při použití octu, citronu či sody.

zjisti víc

Spokojenost bez výčitek k přírodě

S přípravkem Čistič koupelen od firmy OnlyEco jsem velice spokojená, najít účinného bojovníka proti vodnímu kameni není snadné a tento přípravek tímto řadím na přední místa svého uklízecího arzenálu. Oceňuji jeho přírodní složení i certifikaci, stejně jako pohodlný průběh čištění díky husté pěně, která nestéká. Těší mě, že firma OnlyEco tímto dala důkaz, že si můžeme užívat čistý domov bez námahy a v souladu s životním prostředím.

Klady

  • efektivně čistí a leští
  • pěna nestéká – delší působení prostředku na požadované místo
  • příjemná neagresivní vůně
  • nezatěžuje přírodu
Zápory

  • dávkovač neumí aplikovat menší potřebné množství než plnou dávku
Za značkou OnlyEco stojí polská firma Laboratorium Naturella, která je zároveň biotechnologickou laboratoří, jenž se zabývá vývojem a výzkumem. Pečlivě vyvíjí a vyrábí přírodní kosmetiku pro péči o tělo a vlasy dětí i dospělých (OnlyBio) a šetrné čistící prostředky do domácnosti (OnlyEco).

koupit v eshopu

publikováno: 12. 08. 2020   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?