Tamari

Sojová omáčka Tamari

Tamari patří společně se Shoyu mezi dvě tradiční asijské sojové omáčky. Vyrábí se procesem přírodního kvašení známým stovky let ze směsi rozdrcených sójových bobů, fermentačního činidla (Aspergillus oryzae) a vody (a narozdíl od Shoyu bez pšenice). Při něm dochází k procesu přeměny hůře stravitelných sojových bílkovin, škrobů a tuků na snadno stravitelné aminokyseliny, jednoduché cukry a mastné kyseliny, a zároveň zachování všech důležitých látek, jenž mají blahodárný vliv na lidský organizmus.

Hlavním výsledkem tohoto procesu je ale Miso, Tamari je jen vedlejším produktem, má menší výtěžnost a proto má také vyšší cenu než Shoyu. Použití obou je ale všestranné - k ochucování jídel, kde v především v těch tekutých plně zastoupí sůl.

Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny, chutě i lidi na kurz veganského vaření.

Ze stejné rubriky

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?