Recenze multifunkčního mixéru G21 Blender Comfort

Kdo by nechtěl ušetřit čas u vaření? Zvlášť pokud vaříte jídlo denně a často i vícekrát za den? Co si budeme nalhávat, díky naší pohodlnosti existují stále noví a noví pomocníci (nejen) do kuchyně, kteří nám mají ušetřit čas nebo usnadnit práci. Schválně, bez jakých spotřebičů si nedovedete představit svůj čas v kuchyni? Já bez myčky nádobí, kvalitního mixéru, šlehače a toastovače.

Pokud hledáte pomocníka, který by vám mohl ušetřit spoustu času, máme pro vás dnes doporučení na produkt firmy G21 Blender Comfort, což je mixér, který vám nejen připraví koktejl, dip či ořechové mléko, ale rovněž vám uvaří i polévku nebo připraví i luštěninová mléka, která potřebují k přípravě var.

O produktu

G21 Blender Comfort je multifunkční mixér, který ocení zajisté rodiče malých dětí, které chtějí dětem připravovat každodenně čerstvé jídlo. Blender Comfort umí jídlo připravit za vás a co je za mě nejlepší vychytávka, tak že se i sám vyčistí (mixovací nádoba) a vysterilizuje, tak vám odpadne nepříjemné čištění. Samotný blender nabízí 9 programů a každý je vhodný k jinému procesu:

Rychlá polévka nebo omáčka (Quick soup)

Díky tomuto programu za 10 minut připravíte 0,3 – 0,6 dcl horké polévky. Osobně volím jen v případě použití rychle měkké zeleniny nebo s použitím již vařené luštěniny. Častěji však sahám po programu Horká polévka (Thick soup).

Hustý horký nápoj (Thick drink)

S tímto programem zas vyrobíte rostlinná mléka z plodin, které potřebují povařit kvůli vstřebatelnosti. Můžete tak vyzkoušet nápoj z namočených sójových bobů nebo cizrny. Příprava trvá 22 minut a připravíte dle volby 0,3 – 1 litr nápoje.

Mandlový nápoj (Almond drink)

Program vhodný na výrobu mandlového nebo jiného ořechového mléka. Proces trvá 34 minut a ořechy se během mixování i vaří. Opět si navolíte, kolik nápoje chcete v rozpětí 0,3 – 1 litr.

Nezaznamenala jsem rozdíl mezi použitím programu Thick drink a Almond drink. Osobně používám více tento s delší dobou varu i pro luštěninové nápoje na místo Thick drink programu.

Hustá polévka (Thick soup)

Vhodná na přípravu polévek ze zeleniny, uvařených luštěnin nebo s čočkou (tu nevařím předem). Můžete přidat i Hrašku nebo mouku na zahuštění, neboť var je dostatečně dlouhý. Používám často.

Krémy a dipy (Paste)

Používám na přípravu jednoduchých dipů nebo studených omáček. Sójanéza bohužel připravit nejde. Hodí se na takovou tu veganskou klasiku z kešu oříšků, lahůdkového droždí a bylinek. Voda se opět přidává dle potřeby od 300 – 1000 ml. Příprava trvá 34 minut.

Džus (Juice)

Nejedná se o nic jiného než o 4 minutový mixér. Hodí se na přípravu čerstvého nápoje z ovoce a zeleniny.

Mléčný koktejl (Milkshake)

Je opět vhodný na rychlé studené rozmixování. Od programu Džus se liší v tom, že do Milkshaku přidáváte rostlinné mléko PŘÍMO do mixovací nádoby. Voda v zásobníku bude sloužit jen k čištění.

Poslední 2 programy slouží k čištění:

Rychlé čištění (Clean)

Automaticky se spouští po každém mixování a trvá 8 minut.

Důkladné čištění horkou párou (Sterilize)

Slouží k důslednějšímu vyčištění přístroje i trysek, tzv. ultimátní očista.

Jak jsem psala výše, tak mixér se sám čistí jen je potřeba jej pokaždé po zhruba 30 umytích důkladně vymýt pomocí kyseliny citronové a vody. Nebojte, nejde o nic složitého, pokud máte doma kávovar, jistě jej takto udržujete v kondici také. Podrobný návod je v manuálu a opravdu není čeho se bát.

Na co využívám?

Nejčastěji v mixéru připravuji rostlinná mléka. Moje nejoblíbenější je už roky mandlové, které připravuji z opražených loupaných mandlí a doslaďuji datlemi. Líbí se mi, že se mandle tepelně upraví a výsledný nápoj je jemnější než když jen pomixuji mandle s vodou.

Ve dnech, kdy jsem sama doma nebo jen s jedním dítkem, tak využívám mixér na přípravu zeleninové polévky, kdy jen na kostky nakrájím zeleninu, přidám bylinky a zapnu. Za pár minut mám horkou polévku i čistý mixér.

Také používám na koktejly, přípravu rychlých dipů nebo na zamíchání těsta na palačinky. Chci v něm vyzkoušet i přípravu pesta či omáčky.

Byla jsem lehce zklamaná z toho, že není mixér více multifunkční a nemohu v něm mixovat ořechy, semínka. Bohužel ani z “tekutých” oblíbenců jako je ořechové máslo a sójanéza nešlo nic připravit. Ořechové máslo je příliš tuhé a nedostalo by se ze zakomponované nádoby ven, sójanéza připravit také nešla, asi ji připravuji příliš hustou.

Klady x zápory

Jaké jsem u Blenderu zaznamenala klady?

 • Sám se čistí a sterilizuje
 • Výborný pro studenou i tepelnou přípravu pokrmů
 • Díky funkci odložený start si můžete ráno nachystat věci na polévku a mixér vám ji připraví horkou na vámi vybraný čas
 • Designově velmi hezký přístroj, který se krásně vyjímá na kuchyňské lince
 • Snadné ovládání pomocí digitálního a dotykového panelu
 • Přehledný manuál s vysvětlením základních programů i vzorových receptů (které jsou moc chutné)
 • Tekutina se nepřidává do mixéru, ale mixér si ji sám dávkuje ze zásobníku (jen si na to dejte pozor v počátku, neboť mixovací nádoba se nedá vyndat a můžete si pak znehodnotit nebo moc rozředit výsledný produkt). Výjimkou je program na přípravu mléčného koktejlu, kde tekutinu dodáváte přímo.
 • Na mixér je prodloužená záruka 2 plus 2 roky (prodloužená je jen pokud se zaregistrujete u výrobce)
 • Výborná komunikace s klientským centrem a celkově zázemím firmy G21. Prodejem to nekončí, pečují zákazníky i nadále a mají krásný Instagram plný inspirace (g21.cz)

Jaké zápory má tento multifunkční mixér?

 • Neumixujete v něm suché ingredience jako jsou semínka, vločky, oříšky a ani ořechová másla.
 • Mixovací nádoba se nedá vyndat
 • Připravíte v něm jen tekuté věci
 • Je poměrně velký, zabere více místa
 • Nemá integrované ani přiložené sítko na rostlinná mléka, která jsou lepší, když se přecedí a zbaví přebytečné vlákniny

Závěr

Pokud máte velkou kuchyň a prostor na více přístrojů, je Blender Comfort skvělým pomocníkem, který umí díky tepelné úpravě více než běžný mixér. Ale jestli bojujete s místem, investovala bych do kvalitního stolního mixéru, který vám zvládne i semínka, ořechová másla, sojanézu apod.

Za sebe jsem s Blenderem Comfort spokojená a využívám ho pravidelně. Má spoustu vychytávek a na proces čištění jsem se po obdržení dívala jako na televizi.

Zaujal vás mixér G21 Blender Comfort? Koupíte jej přímo v e-shopu výrobce www.g21-vitality.cz a s kódem VEGMANIA15 dostanete 15% slevu. Tu uplatníte tak, že vložíte slovo VEGMANIA15 do políčka pro slevový kupón v nákupním košíku e-shopu.

publikováno: 02. 11. 2022   napsal/a: Lenka Špaček

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?