Eco Cosmetics – Intenzivní krém BIO (recenze)

Eco Cosmetics

Eco Cosmetics – jemná péče přírody

Německá značka s téměř třicetiletou tradicí je na poli přírodní kosmetiky již stálicí. Jejich produkty neobsahují syntetické složky, naopak si Eco Cosmetics zakládá výhradně na přírodním složení, ze kterého je více než 95 % v BIO kvalitě. Firma původně začínala s výrobou esenciálních olejů určených k aromaterapii, později svůj sortiment rozšířila o mýdla, pleťové krémy, šampony, opalovací krémy, aj.

Důležitou hodnotou této firmy je nabízet čistě veganské produkty, díky čemuž získali ocenění The Vegan Society. Ve složení tedy nenajdeme žádné živočišné složky, stejně jako se můžeme spolehnout, že testování neprobíhá na zvířatech. Produkty neobsahují palmový olej, ani přidaná barviva a vůně. Svou jemností jsou vhodné pro alergiky.

Proč mě Intenzivní krém oslovil?

Důvody, proč si vybírat kvalitní přírodní kosmetiku, jsou v dnešní době čím dál tím jasnější. V péči o pleť mám svého letité favority, takže experimentování s pleťovými krémy u mě není nikterak pestré. O to více jsem se při výběru zaměřila na kvalitu a deklarované vlastnosti tohoto Intenzivního krému.

Výrobce uvádí, že krém je pro všechny typy pleti, obsahuje pouze přírodní látky, přičemž podíl rostlinných složek v BIO kvalitě přesahuje 98 %.

Mezi uvedené vlastnosti krému patří intenzivní péče o pleť a její ochrana před smogem a nepříznivými okolními vlivy, jako je například počasí náročné pro pokožku. Pleť má být také údajně při pravidelném používání vyživenější, jemnější, mladistvější a hebčí, a to zejména díky BIO extraktu z rakytníku.

Jemná vůně, hutná konzistence

První, co mě při vybalení krému z krabičky napadlo, bylo, že si je natolik jistý svými kvalitami, aby se nemusel snažit zaujmout obalem. Design lahvičky je jednoduchý, čistý a bez křiklavé snahy získat pozornost.

Dávkování krému je řešeno pumpičkou. Velmi oceňuji možnost mírou stlačení regulovat množství aplikovaného krému. Díky pumpičce je také používání krému naprosto hygienické tím, že se krém v tubě nedostane nijak do kontaktu s okolním prostředím.

Lahvička je svou velikostí tak akorát do ruky, což celkovou manipulaci činí příjemně komfortní. Celkově tento způsob balení považuji za ideální na cesty – je skladný, lehký a bezpečný proti nechtěnému vytečení.
Výrobce uvádí, že lahvička je z čistě netoxických materiálů a samozřejmostí možnost její recyklace.

Krém má jemné aroma, přirovnala bych jej k vůni opalovacího krému. Působí decentně a nikterak rušivě.

Co mě trochu překvapilo, je hutná konzistence krému. Na první pohled vypadá struktura jako lehká a svěží, nicméně při roztírání a vmasírování do pokožky se vytvoří na pleti bílá vrstva, kterou je potřeba, v porovnání s jinými pleťovými krémy, zapracovávat výrazně pečlivěji a déle. Bohužel z tohoto důvodu se mi nejeví krém vhodný pro suchou pleť – v tomto případě se velice špatně roztírá a v kombinaci se suchými místy na pleti vzniká nepříjemné tření.

Po aplikaci se krém poměrně rychle vstřebá, avšak pleť zůstává na dotek desítky minut výrazně hebká .

Jemnější, vyživenější a hebčí?

A co na to moje pleť při pravidelném používání? Po lehce neutrálním, až rozpačitém začátku, přišla fáze uznání – pleť je opravdu z dlouhodobého hlediska jemnější a hebčí. Tento krém není z těch, co by člověka po prvních použitích nadchnul k úžasu, nicméně při pravidelné aplikaci umí přesvědčit o svých kvalitách a dát pádné důvody si jej pochvalovat.

Já osobně bych krém doporučila především pro ženy s jemnou nebo lehce mastnou pletí.

Klady

  • příjemná vůně
  • komfortní aplikace – možnost regulovat použité množství
  • hygienické balení vhodné na cesty
  • zaznamenány pozitivní účinky na pleti
Zápory

  • hutná konzistence se hůře roztírá
  • nevhodné pro suchou pleť

koupit v eshopu

publikováno: 19. 06. 2021   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?