Odkazy na veganské weby, blogy a vege kuchařky

Portály:

soucitne.cz – Našlapaný web o veganství a aktivismu. Najdete na něm zpravodajství, recepty, přehledy a mnoho dalšího.

veganka.cz – Pravidelně aktualizovaný web o veganství (a také sportu), včetně vlastních podcastů a videí.

www.vegan-fighter.com – Jde dohromady veganství a svaly? Tak to si pište. Sličné sportovní bojovnice i chlapi jako almary, frčící jenom na rostlinné stravě.

goveg.cz – Starší, ale aktualizovaný web o veganství a důvodech k němu – etických, ekologických i výživových.

Blogy / Webové kuchařky:

veganotic.cz – Veganský blog plný doslova exkluzivních receptů na jídla, která chutnají skvěle už jenom od pohledu.

www.goodmoodspoon.com – 100% rostlinný blog, doprovázený opravdu stylovými a neodolatelnými fotkami.

veg-ethique.blogspot.cz – A třetí z českých top veg blogů. Jeho zakladatelka se nedávno pustila do výroby domácích veganských čokolád.

blueveganpig.blogspot.cz – Asi první regulérní český videoblog, s recepty, ale také testováním produktů na domácím trhu.

www.veganfoodporn.cz – Více než stovka veganských receptů, většinu z nich zvládnete snadno a bez dlouhého shánění ingrediencí.

www.touchoflovershands.cz – Aktuálně nejagilnější český blog, který na veganství nahlíží z mnoha různých úhlů pohledu (recenze, reportáže, rozhovory…).

kucharkazesvatojanu.blogspot.com – Na blogu paní Evy Francové aka Kuchařky ze Svatojánu najdete nový recept snad každý den. Většina je veganských (a zbytek lze vhodnou alternativou “poveganit”), s důrazem na lokální a sezónní potraviny.

bezkrutosti.blogspot.cz – V současné chvíli neaktivní blog, v jehož archivu najdete plno skvělých receptů slaných i sladkých.

veggie-fish.blogspot.cz – Polévky, pomazánky, hlavní jídla a další dobroty, opět všechno ve veganské verzi.

Organizace:

veganskaspolecnost.cz – Nová organizace, jejíž ambiciozním cílem je snadnit rozvoj veganství v ČR

www.svobodazvirat.cz – Nezisková organizace, která se tématu ochrany zvířat věnuje více než 20 let.

www.obrancizvirat.cz – Neziskovka věnující se aktivní a efektivní ochrany zvířat. Momentálně bojuje za zákaz kožešinových

kolektivprozvirata.cz – Aktivistická skupina z Brna, usilující o zodpovědný přístup lidí ke zvířatům. Mimo jiné pořádá brněnský Veganfest.

otevrioci.cz – Pražský kolektiv, jehož hlavním cílem je informovat o zneužívání zvířat. Organizuje happeningy a pravidelná promítání filmů.

Ostatní:

www.naucmese.cz – Každý může naučit kohokoliv. Portál plný kurzů, za které nedáte majlant, ale zato určitě potkáte někoho zajímavého.

www.kosmetikahrou.cz – “Na sebe byste neměli mazat nic, co by jste nesnědli,” tvrdí moje kamarádka Judita. Pro zájemce o přírodní kosmetiku i ekologické drogérii dělá skvělý web Kosmetika hrou. Také můžete vyrazit na některý z jejich workshopů.