Filmy

Gary Yourofsky

Veganské filmy

10. 04. 2014   napsal/a: Pavel Ovesný | rubrika: Filmy Veganství

Pokud se ve svém okolí zeptám, které důvody při přechodu na veganskou stravu byly ty klíčové, hodně často padá jméno Gary Yourofsky. Video z jeho projevu o veganství a právech zvířat, přednášeném … více

Potraviny a.s.

Film Potraviny a.s. – odvrácená tvář industrializace zemědělství

11. 02. 2013   napsal/a: ilovetofu | rubrika: Filmy Novinky

Dokumentární film Food, Inc. (Potraviny, a.s.) režiséra Roberta Kennera je depresivním pohledem na to, jak dopadla industrializace zemědělství v americkém podání. Jak vypadá mašinérie, která o přírůstky a výnosy, bez ohledu na dopady na zdravotní a sociální systém, přírodu a trvale udržitelný rozvoj.

Snímek rozdělený do několika kapitol poukazuje především na fakt, že díky systému fast foodových a supermarketových řetězců a dodávkám pro ně ovládá drtivou většinu potravinového trhu jenom hrstka firem. Důraz na výnosy a přírůstky přináší mnohá negativa:

Na jídle záleží

Přejeme si zdraví, ale děláme pro něj málo. Na jídle záleží!

28. 12. 2012   napsal/a: redakce | rubrika: Filmy Novinky

“Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem,” pronesl už před mnoha a mnoha stovkami let Hippokratés. Tento citát je také hlavním motivem dokumentárního filmu z dílny Jamese Colquhouna a Laurentina ten Bosche “Food Matters” (www.foodmatters.tv). Ti do svého snímku zahrnuli celou řadu bolístek současného světa stravování a zdravotnictví a odhalují souvislostí mezi nimi.

Making the Connection

Film Propojování: veganství pro sportovce, maminky, ekology i mlsné jazýčky

25. 11. 2012   napsal/a: ilovetofu | rubrika: Filmy Novinky

Kuchaři Daniel Mongraw a Fatih Guven z londýnské restaurace Saf, profesionální hasička a vytrvalostní běžkyně Fiona Oakes, dietoložka z Národní zdravotnické služby Sandra Hood, fitness instruktorka a čerstvá maminka Hester Campbell, poslankyně britského parlamentu Kerry McCarthy, poradce v biozemědělství Graham Cole a farmář Iain Tolhurst jsou hrdiny půlhodinového snímku propojování (v originále Making the Connection) z dílny The Vegan Society.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?