Mé služby

Zajímá vás veganská strava? Hledáte kurz zdravé výživy a chtěli byste si zpestřit jídelníček a poznat nové suroviny a postupy? Pak jste na správné adrese. Už deset let se jako lektor dělím prostřednictvím kurzů vaření o své dlouholeté zkušenosti s rostlinnou stravou. A zdaleka nejsou určené jen veganům a vegankám. Spoustu užitečných postupů a inspirace si z nich mohou odnést nebo zájemci o zdravé stravování, pro které jsou mnohé používané suroviny i dochucovadla mnohdy neznámé a překvapující.

Momentálně nepořádám veřejné kurzy vaření, ale mohu pro vás připravit kurz na klíč na konkrétní termín a individuálně nastavený program přímo u vás doma. Po dohodě s vámi namíchám mix osvědčených receptů, vycházející z mých kurzů Veganské vaření (tempeh, seitan, tofu...), Luštěniny v receptech světových kuchyní a zapojit můžeme i ochutnávky z Rostlinných alternativ mléčných výrobků (rostlinné jogurty, sýry...).

Kromě vaření se koukneme na zub také klíčení, dochucování, zásadám sestavení rostlinného jídelníčku a dalším oblastem podle vašeho přání.

Další podrobnosti »

🥗 Chcete v jídelníčku omezit maso nebo ho vynechat úplně a nevíte, jak na to?

🥕 Chcete jíst zdravěji, ale je pro váš těžké se zorientovat v nabídce a protiřečících si argumentech z lifestylových časopisů?

💪 Chcete být vitálnější a třeba i štíhlejší, ale stále se točíte v bludném kruhu?

👉 Chcete začít s rostlinnou stravou, ale nevíte, jak začít?

🥕 Potřebujete povzbudit, podpořit, ujasnit si odpovědi na vaše otázky?

Pokud je odpověď na jednu z otázek ano, domluvte si se mnou konzultaci.

Další podrobnosti »

Udělejte si jednou pro vždy přehled v rostlinné stravě. Online kurz Rostlinný jídelníček se skládá ze čtyř částí.

💪 V první se budeme věnovat výživě - bílkovinám, tukům, sacharidům, vitamínům, minerálům a na co si dát pozor.

🥕 Ve druhé části si probereme všechny hlavní skupiny potravin (luštěniny, obiloviny, ořechy a semena, ovoce a zeleninu) a v třetí část pak alternativy masa, mléka a mléčných výrobků či vajec.

🥗 Ve čtvrté, závěrečné části, to vše spojíme do zásad, jak si sestavit rostlinný jídelníček tak, abyste dlouhodobě prospívali. Čekají na vás příklady snídaní, obědů a večeří i celých jídelníčků.

👉 Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí svého domova.

Další podrobnosti »

Jmenuju se Pavel Ovesný a jsem dlouholetým propagátorem rostlinné stravy a tvůrcem webu Vegmania.cz, který právě čtete. Absolvoval jsem dva výživové kurzy, přečetl jsem o výživě a veganství desítky knih, stovky článků a videí. Ale jsem především praktik. Lektorování se věnuju deset let a mými kurzy prošlo už více než 2000 účastníků. Moc mě baví předávat dál své zkušenosti a potkávat nové inspirativní tváře.

Jak mě vidí absolventi mých kurzů? "Pavel je člověk na svém místě, který zaujme svým výkladem, umí vse vysvětlit tak, ze i úplný neznalec pochopí."   * "Pavel dokáže zaujmout projevem i obsahem kurzu. Styl, jakým kurzy vede, je velmi otevřený, uvolněný a zábavný."   * "O veg. jídle umí Pavel nadšeně (a poučeně) bájit hodiny tak, že by odzbrojil i zarytého masožrouta :)."