Kurz výroby mléka, sýrů a jogurtů z ořechů, semínek a obilovin

Domácí mléka, sýry, jogurty z ořechů, semínek a obilovin

Které ze živočišných potravin je nejtěžší se vzdát? Téměř každý vegan / veganka vám potvrdí, že vynechat maso a produkty z něj zase taková výzva nebyla, stačí se dobře naučit používat jejich alternativy a dobře dochucovat (to se učíme na kurzu Veganské vaření - seitan, tempeh a spol.). Největší závislost je na sýrech a dalších mléčných výrobcích.

Jejich rostlinné alternativy také budou hlavním motivem tohoto kurzu. Připravíme si různé druhy mazacích, sypkých i pevných "sýrů" z oříšků a semínek, které se mohou pochlubit i výbornými nutričními vlastnostmi. Srovnáme je s některými z kupovaných veganských "sýrů", dostupných na českém trhu. Ochutnáme několik druhů rostlinných mlék (včetně smetany) a prozradím vám pokročilejší tipy na jejich přípravu. Vyzkoušíme si několik postupů výroby domácích rostlinných jogurtů v podmínkách běžné kuchyně. Uvaříme si také krémovou polévku nebo sýrovou omáčku na těstoviny.

Veganská kešu mozzarella
jogurtový krém
kešu sýr

Proč na kurz vyrazit?

  • během 5 hodin se dozvíte rozsáhlé zkušenosti, jak nahradit mléko a mléčné výrobky (sýry, jogurty) jejich rostlinnými alternativami
  • ukážeme si, že domácí "sýry" jsou nutričně i chuťově výrazně lepší, než většina kupovaných
  • získáte inspiraci pro vlastní experimentování
  • odnesete si sebou vzorky pro své blízké, aby mohli také ochutnat
  • potkáváme se v malé skupince (5-6 lidí) v domácím prostředí staré vily, kde se rychle skamarádí i plašší introverti
  • máte možnost se zeptat, cokoliv vás okolo rostlinné stravy zajímá, mám s ní přes 12 let zkušeností

Komu je kurz určený?

  • zájemcům o veganství, kteří chtějí vyloučit z etických důvodů mléčné výrobky
  • osobám s alergií či intolerancí laktózy či mléčné bílkoviny
  • těm, kteří se zajímají o nové suroviny, chutě, pestré a zdravé stravování, bez ohledu na životní či výživový směr
  • tento kurz není přímo vhodný pro osoby s intolerancí či alergií na lepek, ale po domluvě předem je možné na bezlepkový upravit (jde o výběr přílohového pečiva a těstovin)

Pavel OvesnýKdo vás kurzem povede? Jmenuju se Pavel Ovesný (opravdu, není to umělecký pseudonym :) ) a jsem dlouholetým propagátorem rostlinné stravy a zakladatelem portálu Vegmania.cz, který právě čtete. Lektorování se věnuju řadu let a mými kurzy prošlo více než 1800 účastníků. Moc mě baví předávat dál své zkušenosti a potkávat nové inspirativní tváře.

 

Termín: 22. března 2020 (5 míst) od 10:00 do 15:30
Cena: 1750 Kč
Místo: Řevnice u Prahy (mapa) Do Řevnic se z centra Prahy dostanete pohodlně za 30 minut vlakem směr Beroun, jezdí 2x za hodinu, v blízkosti jaké vedou dálnice Praha - Plzeň a Praha - Strakonice

Chci se přihlásit nebo Chci koupit kurz jako dárek

* Dostali jste kurz jako dárek? Rezervujte si některý z vybraných termínů na e-mailu info@vegmania.cz. Níže se můžete nechat zasílat upozornění na nové termíny.

Jak se vám na kurzu líbí

"Dozvěděla jsem se spoustu nových informací a je to pro mě velká inspirace, jak obohatit svůj dosavadní jídelníček. Velkou výhodu vidím v tom, že jsme mohli spoustu výrobků ochutnat. Kurz určitě doporučuju." Martina Jašíková

"Byla jsem velmi spokojená, splnilo to moje očekávání. Pavel ochotně odpovídal na otázky a kurz měl pečlivě připravený." Eva Horká

"Odnáším si do běžného vaření zajímavé recepty a rozhodně zařadím získané zkušenosti do jídelníčku mé rodiny. Hledáte-li tipy, jak změnit jídelníček či hledáte-li alternativy k mléku, pak vám mohu tento kurz jen doporučit." Hana Koutová

"Kurz určitě naplnil moje očekáváním, byl pro mě přínosný a inspirativní." Zuzana Klimešová

Časté dotazy

Jak funguje přihlášení?
Po kliknutí na tlačítko se dostanete na přihlašovací formulář, kde vyplníte vaše údaje a vystaví se faktura. Tu poté zaplatíte převodem na účet. Platba na místě bohužel není možná (z důvodů omezené kapacity, náročné přípravy a nákladů na suroviny potřebuji znát počet skutečných návštěvníků s předstihem).

Co když se nebudu moci kurzu zúčastnit?
Podrobně na všechny situace odpovídají obchodní podmínky. Ale zkráceně je to takto: pokud se včas odhlásíte (do 4 dní před kurzem), máte nárok na vrácení peněz nebo můžete přijít na jiný termín. Při zrušení 2-3 dny před kurzem máte možnost vrácení 50% ze zaplacené částky nebo můžete přijít na další termín. Při odhlášení 36 a méně hodin před začátkem zaplacená částka propadá, ale máte možnost za sebe poslat jinou osobu. Tyto podmínky mají ochránit časové a finanční náklady, vzniklé pořádáním kurzu. Účastníkům se ale vždy snažím vyjít maximálně vstříc.

Kde jsou proboha ty Řevnice?
Řevnice jsou malebné městečko v údolí Berounky, obklopené z jedné strany Brdy a z druhé Českým krasem, vzdáleném cca 25 kilometrů jihozápadně od Prahy. Leží na vlakové trati Praha - Beroun, pohodlné vlaky tu jezdí 2x za hodinu. Dobrá dostupnost je také autem, v blízkosti vede dálnice Praha - Strakonice i Praha - Plzeň.

Další kurzy