Květákové placičky

recept přidal/a: vegi
Květákové placičky
Ingredience: 

1 menší květák
sůl
2 hrnky strouhanky
2 hrnky polohrubé mouky
2 lžíce Vajahitu nebo sojové mouky
1/2 hrnku oleje
pažitka
petrželová nať
mletý kmín
majoránka
trochu curry

Postup: 

Květák rozdělíme na růžičky a uvaříme v malém množství vody. Potom ho rozmixujeme (vody musí být opravdu málo) a do vzniklé kaše vmícháme všechny další ingredience. Množství strouhanky a mouky můžeme upravit, záleží na tom, jak jsme měli velký květák. Vznikne nám řidší těsto, které by nemělo být příliš hutné, ale měly by z něj jít formovat silnější placičky, které skládáme na plech vyložený pečicím papírem. Na povrchu placek vytvoříme nožem mřížku, aby se pěkně propekly. Pečeme na 180°, dokud nejsou pěkně do zlatova. Na výrobu placiček můžeme použít i jinou zeleninu, např. kedlubnu nebo kapustu.

Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?