Kvitok – Krémový deodorant Chladivý vánek (recenze)

Kvitok - Krémový deodorant

Jak rozkvetl Kvitok

Slovenská značka Kvitok je dnes na poli přírodní kosmetiky oblíbenou stálicí. Možná ji také znáte pod starým názvem Navia, s jakým ji její zakladatelka Martina založila. I když je tato firmička mezi ostatními malou rybkou, podařilo se jí jako první značce na Slovensku získat certifikát Cruelty Free International Leaping Bunny. Spolehnout se tedy můžeme na čistě rostlinné složení a plné netestování na zvířatech – a to jak samotných produktů, tak jejich jednotlivých složek.

Tato ručně vyráběná přírodní kosmetika je vždy přiváděna na svět v sériích menšího množství, čímž nabízí čerstvost a prověřenou kvalitu každého kusu.

Charakteristickými jsou pro Kvitok také obaly – velkou část tvoří tmavé skleněné lahvičky, které doplňují obaly z plastu na bázi kukuřičného škrobu. Obalový materiál je tak nejen snadno kompostovatelný, ale také svou povahou podporuje uchování kvalitativních vlastností.

Chladivý vánek

Mezi lidmi panuje rozpačité váhání, zda vůbec přírodní deodoranty používat, doprovázené obavami k jejich funkčnosti. Důvody, proč bychom však přírodní deodoranty měli chtít, alespoň většinu času, používat, jsou dosti pádné. Ve hře není jen otázka předcházení pocení, ale v hlavní roli stojí péče o celý lymfatický systém. O to více záleží na výběru, aby nebyly naplněny předsudky o snížených účincích deodorantů bez chemických látek. Chladivý vánek mě už při výběru nalákal na své složení, krémovou konzistenci, neobvyklý způsob nanášení i slibovanou unisexovou mátovou vůni.

Vánkem namíchaný elixír

Základem tohoto deodorantu je bambucké máslo, které je proslulé svými hydratačními účinky. Doprovází jej mangové máslo a kokosový olej. Ten je pro pokožku přínosem obsahem vitamínu E, A a C. O deodorantické účinky se postará marantový škrob – pohlcovač pachu s částečnou schopností eliminovat pocení. Vůni tomuto deodorantů vdechly éterické oleje, konkrétně mátový, eukalyptový a z citronové trávy. Díky nim má deodorant také antibakteriální a protimikrobiální vlastnosti.
Deodorant Chladivý vánek neobsahuje sodu a nedráždí tak citlivější kůži.

Vůně máty a efektivita přírody

První, co mě na deodorantu zaujalo, je jeho vůně. Byla jsem zvědavá na uvedené unisexové chladivé aroma. Vůně je mi sama o sobě příjemná – intenzivní, ale decentní, svěží mátové odlesky jsou v ní opravdu patrné. S potěšením také uznávám, že vůně je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže. Deodorant aktivně voní i po nanesení během celého dne.

Konzistence deodorantu je krémová a lehká, díky čemuž se snadno nanáší a vmasírovává do pokožky. K deodorantu je také přiložená plastová špachtlička pro hygieničtější manipulaci. I když deodorant obsahuje másla a oleje, nikdy se mi ani během vysokých teplot nezačal ve skleničce roztápět. Je tak vhodný do koupelny, do kufru i do kabelky.

Výrobce doporučuje nanášet deodorant v tenké vrstvě 2x denně. Dala jsem na toto doporučení, nicméně jsem záhy po začátku používání zjistila, že druhá aplikace není ve většině případů potřeba.

Účinek deodorantu hodnotím velice kladně. Ve srovnání s jinými přírodními deodoranty si vede skvěle jak ve funkci, tak v otázce složení a způsobu aplikace, respektive v celkové manipulaci. Skleněné pudélko je malé a skladné, po spotřebování produktu jej ani není potřeba vyhodit – ráda si ho nechám pro uchování jiných produktů.

Pořídím znovu?

Po vyzkoušení několika přírodních deodorantů, řadím tento Chladivý vánek od Kvítku na horní příčky. S přehledem u mě trumfnul mnohem známější a propagovanější přírodní deodoranty. I když má každé tělo individuální požadavky, vřele tento krémový deodorant doporučuji, neboť se domnívám, že má velký potenciál být pro mnoho lidí ten pravý.

Klady

  • výdrž a efektivita
  • příjemná vůně
  • komfortní aplikace
  • čisté složení a etická výroba

Zápory

  • žádné

koupit v eshopu

publikováno: 01. 08. 2021   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?