Forky’s Praha

Forky’s Praha
Veleslavínova 93/10, Praha 1, 11000
773 080 337
jan@forkys.cz
http://www.forkys.cz

Po - Pá: 11:00 - 22:00
So: 12:00 - 22:00
Ne: 12:00 - 20:00

Forky’s je koncept moderního bistra-restaurace, kde se veškeré jídlo připravuje pouze z čistě rostlinných surovin. Nepoužíváme žádné ingredience živočišného původu.
Cílem naší kuchyně je nabídnout hostům jak klasické pokrmy české i světové kuchyně, tak i zcela nové pojetí pokrmů, jako např. Superbowls – chuťově a nutričně bohaté velké salátové misky s vysokým podílem quinoy. Důležitou částí nabídky je street food – zdravá forma fast foodu, která se od klasického liší nulovým obsahem cholesterolu, vysokým obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů a prvotřídní kvalitou surovin.

Pražské Forky's je obohaceno vlastní pekárnou přímo v suterénu bistra, denně tedy připravujeme čerstvé pečivo pro naše burgery, denní "polévky" (bohaté 600ml obědové Supersoups) i na prodej. Hosté s intolerancí na lepek si u nás ale vždy vyberou také z bohaté nabídky bezlepkových pokrmů.

Forky’s dokazuje, že jídlo zcela bez živočišných přísad může být nejen zdraví prospěšné a ohleduplné k okolnímu prostředí, ale i krásné a velice chutné.

Forky’s není lhostejné životní prostředí, proto si u nás můžete jakýkoli pokrm odnést s sebou v bio-plastovém 100% ekologicky odbouratelném obalu (PLA). Pro veškerá balená jídla používáme obaly, vyrobené výhradně z rostlinné biomasy (kukuřice, řepa, brambory, obilniny), které jsou snadno rozložitelné. Věříme, že je to správný krok, který oceníte i přes vyšší cenu těchto k přírodě šetrných materiálů.

Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Forky’s Praha
Ocitli jste se tu poprvé? Vegmania je web věnovaný propagaci rostlinné stravy. Přečíst si tu můžete články, recepty, slovníček pojmů a surovin. Součástí je i katalog vegetariánských a veganských restaurací, bister i kaváren nebo obchůdků se zdravou výživou.
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy? V kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Živý online kurz můžete sledovat z pohodlí svého domova a přímo se ptát na mé zkušenosti z 13 let veganské praxe.