Svoboda zvířat spouští "protikožešinovou" kampaň Ukažte to vládě

Ukažte to vládě

Přidat Česko k řadě dalších evropských zemí, ve kterých jsou kožešinové farmy zakázány. Takový je cíl nové kampaně občanského sdružení Svoboda zvířat, která dlouhodobě upozorňuje na nesmírně kruté podmínky v chovech kožešinových zvířat. "Mnohé vědecké studie i příklady z praxe dokazují, že na farmách nelze uzpůsobit životní podmínky pro zvířata tak, aby byly dodrženy jejich základní potřeby," tvrdí předsedkyně Svobody zvířat Lucie Moravcová.

Kampaň nazvaná Ukažte to vládě vyzývá veřejnost, aby po ministru zemědělství požadovala řešení této nepřijatelné situace. Na webu www.ukaztetovlade.cz je možné tuto iniciativu snadno podpořit podepsáním petice a odesláním e-mailu adresovanému ministrovi Petru Bendlovi, řediteli Státní veterinární správy a předsedovi Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Akci doprovází videospot namluvený hercem Pavlem Soukupem. "Fotografie ani video se záběry z šesti českých kožešinových farem, které jsme rozeslali zodpovědným úřadům, politickým činitelům, médiím a řadě známých osobností, nejsou určeny pro slabé povahy. Dokazují naprostou ignoraci jakýchkoli potřeb těchto zvířat," komentuje spot Lucie Moravcová.

Podporu kampani a svůj nesouhlas s kožešinovou módou vyjádřili například zpěvačka Marta Kubišová, herec a moderátor Petr Vacek, zpěvačka Petra Černocká nebo moderátorka a modelka Lejla Abbasová. Prosíme, podpořte tuto kampaň i vy. Více informací najdete na adresách www.ukaztetovlade.cz, případně na www.protisrsti.cz.

Autor článku
Jmenuju se Pavel Ovesný a veganství se věnuju od roku 2007. Na živém online kurzu Veganství pro zelenáče vás za 3 hodiny naučím potřebnou teorii i praktické postupy, jak na rostlinnou stravu. Dozvíte se alternativách masa a mléka, luštěninách, zelenině, dochucování, klíčení a mnohém další. Kurz můžete sledovat z pohodlí domova a přímo se ptát na kameru. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?