Návody aneb Jak na to

Jak vytvořit profil prodejny/restaurace, přidat recept

Nejprve se zaregistrujte pomocí odkazu v boxíku v pravém sloupci nebo přímo pod tímto odkazem. Vyplňte uživatelské jméno (klidně i s českými znaky) a e-mail, na který vám příjde potvrzovací zpráva. Registrace zabere skutečně chvilku, svůj profil (fotku a popisek) si můžete vylepšit kdykoliv později.

Proč je nutné se registrovat? Až vytvoříte profil prodejny/restaurace, díky registraci budete mít přístupová práva k následným úpravám profilů.

Tip: Pokud máte jedinečné jméno (firma, prodejna), zaregistrujte se místo občanského jména nebo přezdívky pod tímto jménem. Vašimi aktivitami (recepty, komentáře, užitečné rady ve fóru a podobně) tak lépe podpoříte vaši značku.

Po registraci vám dorazí zpráva na zadaný e-mail s vygenerovaným heslem, které si můžete později kdykoliv změnit. Pokud se tak nestalo, zkuste se podívat do spamu - generované e-maily tam občas skončí. jestliže ani po několika hodinách nenajdete e-mail ve vaší schránce, napište na info@vegmania.cz a my vám vložíme vaše heslo nebo pošleme provizorní, které si pak vyměníte.

Jakmile se přihlásíte, v pravém sloupci nahoře se vám zobrazí boxík "Můj obsah", z nějž vedou linky na vytvoření profilu prodejny, restaurace či přidání receptu.

Co budete potřebovat k vytvoření profilu: titulní fotku (naležato), co nejvíce informací o vaší prodejně/restauraci (všemožné kontakty, hodit se budou i další fotky (že nemáte? ty jde ale dnes pořídit už každým slušnějším mobilem a až budete mít v budoucnu lepší, můžete je vyměnit)

Prosba: prosíme nepoužívejte slova složená z kapitálek, tzn. VELKÝCH PÍSMEN, nevypadá to hezky

Formulář pro prodejnu/restauraci

Region
Vyberte kraj, ve kterém se vaše prodejna/restaurace nachází (zatím pouze pro ČR - pokud jste ze Slovenska, napiště na info@vegmania.cz, brzy spustíme i slovenské kraje/mapu)

Nadpis
Tady patří název vaší prodejny/restaurace, z něj se generuje také adresa (odstraněním diakritiky a spojením slov podtržítky, např. http://www.vegmania.cz/prodejna/zdrava-vyziva). Jelikož se polovina prodejen jmenuje Zdravá výživa nebo Biopotraviny, snažte se prosím pro lepší orientaci v mapách a přehledech přidat do názvu také město, část města, příjmení provozovatele (např. Zdravá výživa Pelhřimov, Biopotraviny Novák a podobně).

Titulní obrázek
Jak už je napsáno výše, obrázek by měl být naležato, protože tak se zobrazuje ve všech přehledech. Ideální je dát fotografii vchodu nebo interiéru, která vás co nejlépe charakterizuje a naťukne návštěvníka webu, až půjde vaší ulicí a řekne si - tohle už jsem přece někde viděl. Titulní obrázek je povinný, pokud nemáte přímo vaší prodejny, použij zatím ilustrační a co nejdříve jej, prosím, vyměňte.

Co nabízíme
Tady máte vcelku volné pole působnosti - popište vás sortiment, ideu, proč by měli potenciální návštěvníci zamířit právě k vám. Snažte se, prosím, klást důraz na praktičnost a přehlednost, využít krátké odstavce či seznamy.

Telefon, Mobilní telefon, E-mail, Web
Čím víc, tím lépe, zobrazí se jen ta políčka, která budou vyplněna. U webu prosím nezapomeňte na úvodní http://.

Otevírací doba
Např. takto Po – Pá: 7.30 – 18.00 hod

Místo (slouží jako adresa a zároveň pro určení souřadnic na mapě)
Ulice: Pokud pocházíte z menší obce, je vhodné napsat do ulice i název obce
Město: Nejlépe ve tvaru z poštovní adresy, u větších měst např. Praha 3
PSČ: Pozor, protože je systém propojený s mapami Google, je třeba vyplnit PSČ jako pětimístné číslo bez klasické české mezery mezi třetí a čtvrtou číslicí, tzn. ne "110 00", ale dohromady "11000", jinak se vaše údaje správně nepropojí s mapou.

Fotografie
Máte možnost nahrát pomocí tlačítka "procházet" z vašeho pevného disku dalších 10 fotografií. tady už je možné i použít fotografie na výšku.

Formulář pro recept

Název receptu
Jistě není třeba vysvětlovat, opět platí, že z něj generuje také adresa (odstraněním diakritiky a spojením slov podtržítky, např. http://www.vegmania.cz/recepty/cizrnovy-gulas)

Titulní obrázek
Obrázek by měl být naležato, protože tak se zobrazuje ve všech přehledech. Pokud nemáte obrázek jídla, zkuste vložit alespoň obrázek některé z hlavních ingrediencí.

Slovníky
Tato část slouží k lepšímu zařazení a kategorizaci receptu pro snadnější vyhledávání receptů, až jich bude na webu hodně. V ingrediencích se užívá systému tzv. tagů nebo chcete-li klíčových slov, kam patří zejména hlavní ingredience receptu. Tagy využívají automatické dokončování., tzn. napiště např. první dvě písmena a chvíli počkejte, systém se vám pokusí najít odpovídající tagy, které už jsou vloženy.

Ingredience
Napiště součástí receptu, ideálně každou zvlášť na nový řádek a nejlépe s množstvím kusů či gramáží (jedna velká cibule, polévková lžíce oleje, půl hrnku rýže, 100 g mouky)

Postup
Napište stručný postup při vaření. Vybraná slova se automaticky propojí do naší Vegpedie, u exotičtějších ingrediencí tak bude možné si hned vyhledat, o co se zhruba jedná.